image1 image2 image3 image4


IPN spotkanie w cyklu "Kłopoty z historią".

22 czerwca 2017 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu „Kłopoty z historią”, w którym podejmowane są zagadnienia dotyczące najnowszej historii Polski, nierzadko kwestii spornych i skomplikowanych.
Spotkanie z dr. Grzegorzem Majchrzakiem „Dezintegrować, neutralizować, niszczyć… Gry operacyjne Służby Bezpieczeństwa wobec „Solidarności” w latach 1980–1989” dotyczyć będzie działań podejmowanych przez aparat bezpieczeństwa wobec Związku. Poruszone zostaną kwestie tajnych współpracowników, którzy stanowili dla SB główne narzędzie zdobywania informacji, a także różnych sposobów rozbijania i konfliktowania opozycji.

Zaprasza Dorota Koczwańska – Kalita Naczelnik Delegatury IPN Kielce

Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia”, ul. Warszawska 5, 22 czerwca 2017 r., godz. 17.00.

Festiwal Scyzoryki 2017

Festiwal Scyzoryki 2017 mamy za sobą. Kolejne Świętokrzyskie Nagrody Artystyczne przyznane. W piątek wieczorem poznaliśmy laureatów Festiwalu Scyzoryki w kategoriach Literatura, Fotografia, Sztuki plastyczne oraz Teatr.

Tydzień wcześniej podczas uroczystej gali w Kieleckim Centrum Kultury wręczono wyróżnienia w kategorii muzyka
Wśród nagrodzonych nie zbrakło też osób wyróżnionych przeze mnie wyjazdami do Brukseli.
Sześć osób z grona laureatów pojedzie na 5-cio dniową wycieczkę do Brukseli.
Gratuluję wszystkim uczestnikom Scyzoryków 2017, gratuluję laureatom.
(zdjęcia www.echodnia.eu)

Juncker totalnie wykpiony w liście otwartym

Słowa premier B. Szydło mają senws właśnie w Auschwitz

Polityka bezwarunkowo otwartych drzwi dla migrantów

"Dla Ciebie Polsko. Ojczyzno Moja" - Chrzanów 2017

W dniu 4 czerwca wspólnie ze Starostą Chrzanowskim Januszem Szcześniakiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie otworzyłam wystawę poświęconą mojemu śp. mężowi Przemysławowi Gosiewskiemu „Dla Ciebie Polsko Ojczyzno Moja”
Serdecznie dziękuje wszystkim obecnym na wernisażu w szczególności staroście Januszowi Szcześniakowi i jego zastępcy Krzysztofowi Kasperkowi.
Dziękuję władzom Chrzanowa za zgodę na umiejscowienie wystawy w chrzanowskiej bibliotece, dziękuję dyrektorowi biblioteki Pani Annie Siewiorek za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia.
Szczególne wyrazy wdzięczności składam Panu posłowi Zbigniewowi Biernatowi z małżonką i Panu posłowi Dariuszowi Starzyckiemu za obecność i uświetnienie uroczystości.
Pragnę również podziękować przedstawicielom Klubów Gazety Polskiej, którzy byli obecni na wernisażu oraz jeszcze raz wszystkim pozostałym uczestnikom wernisażu.
Dla mnie i dla mamy Przemysława Gosiewskiego - Jadwigi Gosiewskiej pamięć o Przemysławie była i jest to bardzo ważna.

Belfer Roku w woj. świetokrzyskim

Wczoraj na uroczystej gali w teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach już po raz jedenasty zostali wyróżnieni najpopularniejsi nauczycieli w województwie świętokrzyskim.
Miałam przyjemność ufundować pięciu z najlepszych nauczycieli wycieczką do Parlamentu Europejskiego. Gratuluję wszystkim wyróżnionym, gratuluję laureatom „Złotej Dziesiątki”, których będę gościła w Brukseli.
(zdjęcia ©Dawid Łukasik; www.echodnia.eu)

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

II ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej "Europa da się lubić" mamy za sobą. Organizatorzy Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach i Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach z zadania wywiązali się znakomicie. Miło mi powiadomić, że już kolejny raz byłam patronem honorowym tego konkursu oraz fundatorem głównej nagrody – wycieczki do Parlamentu Europejskiego. Gratuluję wszystkim uczestnikom wspaniałej i zaciętej rywalizacji, gratuluję wszystkim wychowawcą.
W szczególny sposób pragnę jednak pogratulować zwycięzcą konkursu zespołowi reprezentującemu świętokrzyskie OHP, kochani zapraszam Was do Parlamentu Europejskiego. Będzie mi niezmiernie miło gościć Was w Brukseli.

Zdjęcia: Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach.

2 lata od zwycięstwa Andrzeja Dudy

Wywiad dla wPolityce.pl

Dla wpolityce.pl mówiłam o możliwości przyjęcia euro przez Polskę. Wyraziłam opinię, że Polska wyciąga wnioski z negatywnych doświadczeń innych krajów, które przyjęły wspólną walutę i wyszły na tym bardzo źle. To jest szantaż Komisji Europejskiej, podobny do tego w sprawie uchodźców. Myślę jednak, że KE nie może nas do euro zmusić. Mówienie o tym, żeby wszystkie kraje przyjęły tę walutę w określonym czasie jest niepoważne, są przecież określone procesy, procedury, które dane państwo musi wypełnić, żeby w ogóle wejść do strefy euro.

Więcej na: wpolityce.pl

Noc Muzeów w IPN

Noc Muzeów W Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia"

W sobotni wieczór 20 maja Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach serdecznie zaprasza do Centrum Edukacyjnego IPN "Przystanek Historia" przy ul. Warszawskiej 5 na noc pełną atrakcji historycznych.

Dla gości przygotowano grę Muzeaika 2017 – Gra Kształty. Zabawa zacznie się o 19.00 i będzie trwała do 23.00. Uczestnicy będą mierzyć się z wyzwaniami przygotowanymi przez muzealników z Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Zabawek i Zabawy, Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Historii Kielc oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Biuro Wystaw Artystycznych, Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej. Karty do gry będą dostępne w wyżej wymienionych placówkach w sobotę od godziny 19.00. Wypełnione karty należy zostawić do 23.00 w siedzibie jednego z organizatorów. Wyniki gry Muzeaika zostaną ogłoszone w niedzielę o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym.

W trakcie Europejskiej Nocy Muzeów na gości czekają też inne atrakcje. Można będzie zapoznać się z wystawą Polska armia Stalina, w której przedstawiono historyczny kontekst powstania polskich sił zbrojnych powołanych w 1943 r. na terenie ZSRR oraz ekspozycją Całe życie rtm. Witolda Pileckiego dla Wolnej i Niepodległej, prezentującą sylwetkę niezłomnego rotmistrza Witolda Pileckiego (1901–1948), jednego z najwierniejszych, najdzielniejszych i najbardziej ofiarnych żołnierzy Rzeczypospolitej Polskiej.

Dla najmłodszych zaplanowany został turniej gier planszowych IPN z atrakcyjnymi nagrodami.

W punkcie archiwalnym czekać będą pracownicy Archiwum IPN, którzy udzielą zainteresowanym informacji o zasobie archiwalnym Instytutu i o zasadach udostępniania dokumentów zgromadzonych w Archiwum IPN.
(za Delegaturą IPN w Kielcach)

Pod rozwagę

Warszawskie metro

W PE debata o uchodźcach i ich relokacji.

Wolność zagrożona... wg. opozycji totalnej

Kopia Konstytucji 3 maja wystwiona w Brukseli

W brukselskim ratuszu została wystawiona kopia Konstytucji 3 Maja. To jeden z elementów obchodów naszego narodowego święta zorganizowany przez ambasadę Polski w Belgii.
Jak powiedział ambasador Polski w Belgii Artur Orzechowski "To była pierwsza konstytucja w Europie, druga na świecie, zatem warto o tym mówić i warto ją pokazać”

Wycieczka z Polski odwiedziła Parlament Europejski

3 maj 2017 - spotkanie z uczestnikami wycieczki... moi drodzy bardzo się cieszę, że mogłam się z Wami się spotkać.

Ważna zapowiedź Prezydenta RP

Żołnierze Wyklęci w Parlamencie Europejskim

O żołnierzach wyklętych i rotmistrzu Witoldzie Pileckim w Parlamencie Europejskim. Historia, którą Europa musi poznać.

Świętokrzyscy Mistrzowie Kuchni 2017

Świetokrzyski Festiwal Smaków - zwycięzcy jadą do Brukseli

Zakończyły się dwudniowe zmagania kucharzy podczas konkursu kulinarnego Świętokrzyski Mistrz Kuchni 2017, które odbywały się w ramach II Świętokrzyskiego Festiwalu Smaków w Tokarni niedaleko Kielc. Miło mi poinformować, ze już kolejny raz miałam przyjemność ufundować nagrody główną konkursu pięciodniowy wyjazd do Brukseli.
Konkurs, którego inicjatorem jest Echo Dnia był świetną okazją do zaprezentowania umiejętności zarówno zawodowych kucharzy jak i tych, którzy zawodu dopiero się uczą. W szranki rywalizacji o miano mistrza kuchni stanęli również amatorzy.
Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu za ich trud i zaangażowanie, wszyscy byliście świetni.
Na zwycięzców czekam w Parlamencie Europejskim.

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla
... ... ...
2018  Beata Gosiewska - Poseł do PE